Skip to main content

1-7 серпня 2017 року – Всесвітній тиждень грудного вигодовування

Всесвітній тиждень грудного вигодовування (World Breastfeeding Week) проводиться з 1 по 7 серпня з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Приводом для її установи стало прийняття в 1990 році Інночетійской декларації ВООЗ і ЮНІСЕФ, спрямованої на охорону, заохочення і підтримку грудного вигодовування.

Сьогодні Всесвітній тиждень грудного вигодовування проводиться більш ніж в 170 країнах світу. Мета – інформувати жінок про користь грудного вигодовування для здоров’я дитини. Згідно з даними Всесвітнього альянсу підтримки грудного вигодовування, координатора цього заходу, грудне вигодовування – найкращий спосіб забезпечити новонароджених дітей необхідними їм поживними речовинами. ВООЗ, в свою чергу, рекомендує виключно грудне вигодовування дітей до досягнення ними шестимісячного віку, а після – продовжувати його разом з належним прикормом. Крім того, фахівці ВООЗ відзначають, що до годування дітей слід приступати вже протягом першої години після пологів.

ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування дітей до досягнення ними шестимісячного віку ВООЗ і ЮНІСЕФ спільно розробили Глобальну стратегію по годівлі дітей грудного віку. Ця програма повинна забезпечити поліпшення харчування немовлят, їхнього зростання і розвиток, а також зміцнення здоров’я. Все це має сприяти підвищенню відсотка виживання дітей грудного та раннього віку.

Стратегія заснована на фактичних даних, які підтверджують значення харчування в перші місяці і роки життя дитини. У ній підкреслюється важливість надання кожної матері підтримки, яка необхідна їй для виконання своєї важливої ​​ролі. В цей тиждень у всьому світі проводяться заходи, присвячені темам щодо захисту, заохочення та підтримки грудного вигодовування.